Centralna Ewidencja Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych – nowe rozporządzenie

Posted on Listopad 5, 2011

0


Minister Sportu i Turystyki wydał 6 października 2011 roku nowe rozporządzenie w sprawie Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych. Podstawą prawną tego aktu prawnego jest art. 8 ust. 8 ustawy o usługach turystycznych, a zastępuje on rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 30 grudnia 2005 roku, które utraciło moc.

Pełna treść rozporządzenia do pobrania:

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 6 października 2011 r. w sprawie Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych

Rozporządzenie ma za zadanie dostosować Centralną Ewidencję Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych do aktualnych przepisów, które uległy zmianie po nowelizacji ustawy o usługach turystycznych i wydaniu aktów wykonawczych. Generalnie udostępnionych zostanie więcej informacji o podmiotach wpisanych do rejestru co jest niewątpliwe interesujące chociażby dla klientów biur podróży.

Na faktyczne zmiany może nam jeszcze przyjść poczekać ponieważ dotychczasowe wpisy w ewidencji mają zostać dostosowane do nowego zakresu danych w terminie do 31 grudnia 2012 roku. Jeżeli więc informatycy ministerstwa nie będą się śpieszyć to możliwe, że realne efekty zmiany przepisów zobaczymy dopiero za kilkanaście miesięcy.

Zasoby Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych dostępne są w internecie pod tym adresem: http://www.turystyka.gov.pl/CRZ.aspx